Jag skulle inte rekommendera det. Bestäm dig för om du ska ha engelska eller japanska, och använd riktiga ord på det valda språket. Omotiverad japanifierad engelska låter nämligen störtlöjligt för många icke-japaner.krank said:Ballt! Då kör jag på den sista varianten där =)
Insignia said:Jag skulle inte rekommendera det. Bestäm dig för om du ska ha engelska eller japanska, och använd riktiga ord på det valda språket. Omotiverad japanifierad engelska låter nämligen störtlöjligt för många icke-japaner.
Eftersom du bad om "de japanska tecknen för 'evolutionens barn'" så antog jag att du ville ha faktisk japanska, och uttryckte en åsikt om detta. Jag är fullt medveten om vad som är coolt i Japan. Du gör förstås som du vill; det är inte mig du ska imponera på.krank said:Det är möjligt, men å andra sidan görs det ganska hejvilt i den genre spelet kommer ifrån
Insignia said:Eftersom du bad om "de japanska tecknen för 'evolutionens barn'" så antog jag att du ville ha faktisk japanska
Insignia said:Du gör förstås som du vill; det är inte mig du ska imponera på.