Hon verkar ha ganska normala händer utifrån bilderna jag sett, om det är det du undrar över.Är EP Uggla en riktig människa?
Tänker mest att det låter som en pseudonym. Vilket vore fett, med tanke på äventyrsspels historia av pseudonymer.Hon verkar ha ganska normala händer utifrån bilderna jag sett, om det är det du undrar över.
Är EP Uggla en riktig människa?
Är EP Uggla en riktig människa?
Jag tänker att det är Magnus Ugglas dotter. Men det är möjligen bara önsketänkande. Får hoppas att hon inte mår illa.
Fun fact: han har en dotter som också heter Emelie! Däremot är det inte samma Emelie som E. P. Uggla.
Fun fact 2: Han har även en till dotter, Agnes, som jag gick i samma gymnasium som.
Och om man pratar om Magnus Uggla så måste man förstås nämna att Arfert har spelat rollspel med honom![]()
Åt de ett halvt kilo äpplen som Magnus hade tjackat? Det här är för övrigt en av mina favoritintervjuer från svensk tv. Alla kategorier.
... Dimmornas fucking dal ...
Njae, hoppas på bättring till nästa del rörande just språket (det är verkligen nästan bara de tillfällen jag nämnde), men berättelsen funkar bra i övrigt, med slp’s, historik och miljöer från kampanjen.Urk. Jag var milt nyfiken på boken men inte nu längre.
Jag kan rekommendera andra bra fantasyböcker för 9-12 år om du vill.Urk. Jag var milt nyfiken på boken men inte nu längre.