Varulv [Bybovinst] Den stora konstutställningen Spelet slut!

Kul med vänskaplig stämning emellan fraktionerna.

Tack Octa för pakt-erbjudandet och tack Impe(?) för enastående bybopatos.

Och tack BM för att ändå ha ulvat vidare på ett glatt och föredömligt sätt.

Och söt räv, Sysp!
Ingen kan säga att jag inte krigade på slutet! 😀

Och sanningen är att om Brynolf eller Sidd hade hoppat på min förhandling även om ni fattade att jag var ulven så hade jag stått vid mitt ord. Byn och Ulvarna hade vunnit tillsammans och jag hade röstat Ingen.

D3F hade dock inte fått vara med. Jag försökte nattmörda Biobunker det sista jag gjorde. Han har gjort typ ett inlägg i hela spelet och då för att rösta på mig med kommentaren ”hon behöver visa sig mer”. 😇
 
Vi klurade en hel del på våra respektive ulvkammare på vad hemligheten var och den var väl dold in plain sight ur vårt perspektiv iom länken vi fick: Jag hade aldrig uppfattat att ddt stora museet INTE skulle vara nationalmuseum så jag fattade inte att det var hemligt förrän byborna sa det i klartext 😅
Exakt så! Narionalmuseum var så självklart för mig, jag ser det i verkligheten varje dag, så jag kunde inte fatta att det var hemligheten.
 
Back
Top