Varulv [R5] Den stora konstutställningen

Skumläst R4

Slutstriden närmar sig och alla försöker tänka ut i vilken ordning saker och ting måste göras. Och framför allt, vem kan man lita på!

Alla är överens om att Isaac är D3F och Sysp är ulv, så här finns inte mycket skillnader att se.

Sidd skriver ett par jag-har-gett-upp-poster.
 
När jag summerar alla indicier så tycker jag faktiskt att Sidd är något grönare än Brynolf.

Innan jag röstar på Brynolf vill jag ta upp tråd från tidigare. Jag har läst om vinstvillkoren i R1s startpost. Är det möjligt att faktiskt Brynolf, Sidd och BM alla är bybor och att anledningen till att spelet inte är slut än är att Biobunker fortfarande lever? Och att det är hans död som kommer avsluta spelet. Diskutera i smågrupper.

Idag har jag simmat 1100 meter, jobbat 8,5 timmar, sjungit 8 jazzlåtar med inlevelse inför publik, druckit vin och nu spelar jag rollspel som normalt sett är något man gör tillsammans med andra men jag är lite udda för jag spelar rollspel med mig själv mitt i natten.

Ridå!
 
Back
Top