BiobunkerVII
Kaoskardinal
- Joined
- 19 Sep 2013
- Messages
- 3,295
och ulv-Basse rödasPOJ ger alltså färg på flera andra, om han är röd borde Uttern vara grön eller fattar jag fel+
Röst: @POJ
och ulv-Basse rödasPOJ ger alltså färg på flera andra, om han är röd borde Uttern vara grön eller fattar jag fel+
Röst: @POJ
Alltså ska du hålla på så här får jag god lust att rösta ut mig själv!och ulv-Basse rödas
Snajpa det går ju, men det låter dåligt att outa så ulvarna hinner lägga om nattmordet.Ska vi väktarouta? Jag är orolig för att BM är ulv och kommer ljuga om jag och Octa dör. Finns det någon nedsida?
Det klassiska movet är ju väktaren skyddar sig själv. Vid outning blir de två som inte är väktare sannolikare mål för nattmord.Ska vi väktarouta? Jag är orolig för att BM är ulv och kommer ljuga om jag och Octa dör. Finns det någon nedsida?
Nej grejen är att jag står och väger. La min röst. Sen blev förvirrad. Och nu så upptäckte jag att man kan göra det! Jag ska överväga, men vill ha ett eget motiv om jag ska byta. Inte något slapphänt bara för att andra sagt till mig att byta.…åsså kär vi lite barbari på det!
@Sömniga Isaac man kan byta röst om du vill! På ditt inlägg i början av rundan verkar det som att du inte visste det?
Ingen fara, men hurvtror du att filk kommer se på mig i R4 om POJ röstas ut som grön? Jag hopoades på att ni skulle tycka att det grönade mig, men jag inser nu att det kommer bli värre.för tusan @Basenanji jag har blivit utröstad som bybo och det suger, men du gör ju det här personligt
Du är lite överdramatisk. Om du är bybo så behöver vi dig! Kämpa BasseJag är inte överdramatisk: tänk själva hur jäkla omöjligt spelet blir om byn inte vet hur man ska tolka Basse.
Det behövs.
Helst vill jag bli nattmördad av ulvarna, men det här får duga för nu.
Nu får du ändå ge dig Basse! Det här är inte den Basse jag känner igen. Skärp till dig och börja spela sansat igen! Du ska inte gå och bli dramatisk och uppgiven. Det är min och Fjodors grej. Här måste jag markera och säga ifrån!Jag är inte överdramatisk: tänk själva hur jäkla omöjligt spelet blir om byn inte vet hur man ska tolka Basse.
Det behövs.
Helst vill jag bli nattmördad av ulvarna, men det här får duga för nu.
Stampar ilsket med fotenOM någon skriver så mycket som jag så borde man auto-grönas!