Nekromanti Kilt?

Svarte Faraonen

Sumer is icumen in
Joined
12 Oct 2000
Messages
11,325
Location
Värnhem, Malmö
Var skaffar man sig egentligen en ordentlig kilt? Jag menar nu inte högtidsvarianten, utan en enkel, enfärgad sak som funkar som sommarplagg för de av oss som inte trivs i kortbyxor. Något i stil med det här, fast utan att man behöver beställa från andra sidan pölen.
 
Jag tycker du ska skaffa en sarong istället. De finns i många fina färger och är inte så dyra. Säskilt inte om du tittar in på Kupan eller Myrorna när solen kommit igång. :gremcrazy:
 
Var skaffar man sig egentligen en ordentlig kilt?

Jag skule skaffa kilt just för att jag är så ämlanms varm av mig. Kan tänka mig att det är jäkligt skönt med fritt blås på bena.. Kan tänka mig att ha kilt av samma anlednig som jag går i shorts, att det är fasen så mycket skönare än långbyxor.
 
Den där förstnämnda kan vara värd att kolla på. Jag vill dock ha mina kiltar utan taggigt bullshit på, så den senare länken går fetbort.
 
Back
Top