Svinbra jobbat alla som är involverade, all heder!
Blir så jävla glad att det arras grejor på det här sättet och hade varit skitkul att åka på själv som ung.
En liten tanke angående Lincon, Mjölbylägret och närheten mellan arren.
Handen på hjärtat; Det är troligen _väldigt_ lite överlapp vad gäller deltagarna. Det kan såklart finnas lite problem där ledare gärna vill gå på båda grejorna och måste välja, men det verkar ju vara en ickefråga just nu i alla fall.
Den största vinsten att ha det på samma datum är rätt enkel att se om man tittar lite på det från en annan horisont än sin egen, vilket kan vara svårt om man inte upplever allt det ett liv på gränsen till utanförskap innebär;
Det suger alla möjliga sorters otvättade kroppsdelar att inte kunna gå på de evenemang man skulle vilja, av tusen olika skäl, men kanske mest ekonomiska sådana. Värdet av att ha ett köttigt rollspelsevenemang som man kan vara på _samtidigt_ som eventuella (skol/spel/fritids/whatever-) kamrater, är på sitt dyra evenemang är enormt stort.
Det handlar inte så mycket om att Lincon inte är inkluderande (vilket det är), utan om att arren inte är riktade till exakt samma demografi.