Helt klart mycket "män med muskler" på bilderna!Gillar bytet. De första var för "mörka" och liknande varandra. Sen kanske det vore värt att få helt nya illustrationer av Bonner; de flesta har väl använts i massa år nu.
PS Inte för att vara den, men är det inte litet för "gubbigt" på omslagen...![]()
Ja den bilden är verkligen Epic! Bara de inte byter bort vildhjartas bild för den är fantastisk talande tycker jag. "Vad är ens trudvang" *visar upp vildhjartas bild* "ahaaa, OKEEEY"Omslagsbilden till Snösaga måste ju vara med nånstans. Det är min favoritbild till ett rollspel någonsin. Så sjukt stämningsfull.
Inte i trudvang, "kvinn-dvärgarna" i trudvang är nån sorts bergsfrur/andeväsen.Några av dvärgarna kanske är kvinnor? Nej men det skulle vara bra med lite variation
Fast jag tror att Eld och sot (2006) var den första källan.Inte i trudvang, "kvinn-dvärgarna" i trudvang är nån sorts bergsfrur/andeväsen.
Källa: jubileumsutgåvan samt trudvang chronicals.
Jag tror absolut så var fallet, men jag personligen har inte tillgång till den källanFast jag tror att Eld och sot (2006) var den första källan.
OOOOH! Ja tack!!!Utöver ovan nämnda...
Båda dessa i tryck, separat eller att de ingår i någon bok.
- Vinterskogenshemlighet
- Trollkvinnans gåta
OOOOH! Ja tack!!!
Ser ut som Magnus Seter har ÄNNU mer arbete framför sig om DETTA blir verklighet!
Håller med och är övertygad, även det om inga block, och till detta kommer många be om soloregler som säkert blidkas, samt VTT.Jag tror Magnus nämner det redan tittades på hur dessa - eller åtminstone ett av dem, skulle kunna funka som del av releasen. Kan det varit i Finlir-intervjun?
I övrigt tror jag på - spelledarskärm, tygkarta, Trudvang-tärningar. Inga rollspelsblock![]()
Ja juste, det stämmer kom jag på nu när du sa det.Jag tror Magnus nämner det redan tittades på hur dessa - eller åtminstone ett av dem, skulle kunna funka som del av releasen. Kan det varit i Finlir-intervjun?
I övrigt tror jag på - spelledarskärm, tygkarta, Trudvang-tärningar. Inga rollformulärsblock![]()
Hade varit riktigt jädra nice! Särskilt nu när dod: trudvang är att betrakta som fristående.samt VTT.
Håller med och är övertygad, även det om inga block, och till detta kommer många be om soloregler som säkert blidkas, samt VTT.