Nekromanti WRNU Födelsedagsfest Göteborg

Kan någon ta på sig att stå för tallrikar att äta tårtan på samt bestick att äta den med?

Eller finns detta på båten så att det räcker till oss cirka 10 som kommer?
 
Caligo, skulle du vilja posta en vägbeskrivning igen? Jag var inte förutseende nog att spara en sådan sak från gamla forumet :) Ska bli kul ikväll!
 
Skulle man kunna få vägbeskrivning igen? Jag har givetvis glömt och inte sparat den.
 
Fartyget heter "dockan" är ett stort vitt fartyg. Båten ligger ungefär vid gasklockan. Busshållplatsen heter Falutorget. Vill man gå så är det ca 700 meter öster om Göta Älvbron.
 
Hej hej! Kan någon ta med sig mic som går att koppla in i datorn? USB eller 3.5 mm phono.
 
Tack för igår! Det var väldigt trevligt, och hoppas det blir något liknande snart igen. Det var synd att jag behövde gå så tidigt, jag hade gärna spelat något mer spel. Det gick ju sådär på mustaschmemory.
 
Jag instämmer med Nes. Tack för igår! det var kul att se er. Tack för tårtan och även "wow! vilken båt!"
 
Vi som var kvar längst spelade Space Cadets, vilket var himla roligt att få plocka fram igen! Det gick förvånansvärt bra för att ha en så full Weapons Officer, men spelet var lite för långt för hur sent vi påbörjade det, så vi packade ihop efter att ha plockat på oss en kristall av tre.

Även jag vill tacka för trevligt umgänge, god tårta och en tuff båt!
 
Tack alla som kom för en trevlig kväll! Jag hoppas på ett minispelkonvent på flytetyget... kanske i sommar? Mini-Megacon?
 
Back
Top