Nekromanti Rollspelarens jul?

Mjaee..

Inte mer konstigheter än att jag är fullstoppad av julmat, julöl, har gott sällskap & ÄNNTLIGEN har tid att läsa igenom lite rollspelsböcker a´la DoD6 & njuta av det hela !!

/ Johan K, mitt i julstämmningen !! :zeppelinare:
 
En skiva Vörtbröd.
En stor (eller tjock) skiva finfin julskinka.
En tesked Apotekets senap.

Applicera i valfri ordning. Avnjut. Detta är den sanna meningen med julen för min del. Och gärna ett stort glas must eller Coca-Cola ovanpå det. Far min som jag tänkte spendera julen med for till en del av släkten jag inte tål, så jag hoppade av och gick hem till mamma istället. Ska umgås lite med min Xbox om en stund (jag hade julklappsköpande igår och tänkte beganga dem idag istället) och lägenheten är tom. Julefrid utan stress.
 
Det skulle möjligen vara att hänga på ett rollspelsforum på Julafton...

Jaooo, det skulle kansek vara lite speciellt ja.. Tror att det aldrig blev riktigt tommt hr nån gång under julaftonen. :gremgrin:
 
Back
Top