Vad vill ni veta?
"Själjägaren" är en kult som försöker döda döds gudarna och störta deras onda stad. För dödsgudarna samlar in själarna från alla som dör och äter dem för att ge sig själva kraft. Sedan använder de den krafter för att dra själarna till sig för att äta dem och få kraft. Men sidoeffekten om de dör är att nästan alla som dör kommer tillbaks som odöda. Själjägaren kulten har kommit på detta och dödar folk med magiska vapen som förstör deras själar så de inte matar dödsgudarna. Efter att de visat hur effektiva deras vapen är kommer de börja sälja dem så att så många får sina själar förstörda i staden att dödsgudarna börjar svälta och kulten kan döda dem. Vilken sida tar ni?
Raquel är inte ond och det är inte hennes barn heller men de förstör allt runt sig och det finns inget sätt att bota dem och de måste bo nära människor för att överleva, så ja... Ni hade fått vara kreativa för att hitta ett lyckligt slut där.
Monks polischef hade skällt på honom, kallat honom en lose cannon och begärt att få hans svärd och bricka vid något tillfälle.