Nekromanti Oktoberfestival med Sthlmforumiterna!

Trevligt, men väldigt kylig lokal.

...och konstiga lajvare i personalen.

Men kylan till trots så blev det här ändå min favorit-forumitträff, alla kategorier. Därför sänder jag ut högar med kärlekspastiller, bonuspiller och tusentals pluspoäng till alla som närvarade, och då särskilt till allas mysfarbror Basenanji.
 
Tack till alla!

Mycket trevligt och kul med så många. Jag missade att säga hejdå på slutet men då var jag rätt promillehaltig, så att säga.

Mersmaken styr kosan mot Stockholms spelkonvent.

/Basse
 
Ja, det var verkligen supertrevligt! (Även om Monks hade lite väl höga priser.) Kul att vi fick ett »eget« rum.

Bra initiativ Basse!
 
Fan, det här missade jag ju totalt! Hade gärna hängt på även fast jag fortfarande inte är särskilt ölig av mig. Men hade lätt kunnat avnjuta en cool apelsinjuice i sällskapet.

Måste nog kolla forumet lite oftare.
 
ja, den kyliga lokalen förklarar naturligtvis att jag var lite darrig dan efter. :gremgrin:

Väldigt trevligt var det i alla fall!
 
"ja, den kyliga lokalen förklarar naturligtvis att jag var lite darrig dan efter."

Ja, så var det naturligtvis! Fullt logiskt. Bra deal förresten, öl mot Saga. Och jag glömde den inte i fyllan och villan på pendeln heller. Go me.


Storuggla, jävla lajvare
 
Back
Top