Nekromanti Nytt år, nya tag..

Johan K

Gammal & dryg
Joined
22 May 2000
Messages
12,402
Location
Lund
Tjaa, vad säger ni ?!?!

Sk vi ta tag i det här som vi avslutade före jul.
Förslag på tider & sådant !

/ Johan K, som är sugen på att ta tag i det här igen !
 
Förslag till tid..

Jag föreslår att vi har ett möte föreningsmöte torsdagen den 13/1 kl. 18:00.
Hur låter detta ?
 
Re: Förslag till tid..

Onsdag och torsdag denna vecka är dåliga mötestider för mig för då är jag förhoppningsvis borta i en liten stuga i Berg och spelar rollspel hela dagen lång. Det finns väl en viss möjlighet att jag är hemma torsdagkväll men det är ingenting som jag kan garantera.
 
Någon som har något annat förslag ?

Verkar som det inte blir något möte imorgon ??
Är det nån som har något förslag på ny tid ?
 
ett till förslag..

Vad sägs om tisdagen den 25/1 för ett startauppmöte ?
Någon som kan då ?
 
Re: ett till förslag..

Jag kommer ha svårt då jag har tillgång till internet via biblioteket - max en timme per gång alltså. Jag ska meddela när jag skaffat mig en bättre uppkopplingsmöjlighet.
 
mmmkay..

Vi får ju hoppas att du får en bättre uppkoppling snart iaf !!

En fråga åxå, fick du mitt mail om den där loggen som jag skulle hjälpa dig med ??
 
Jag kan …

Som sagt: jag kan.

Klockan 18 som vanligt?
 
Re: Jag kan …

Klockan 18 som vanligt?

Jupp, tänkte diktatorikst bestämma det... :gremgrin:
Har iof inte hört något annat förslag, så vi kör väll på som vanligt..
 
Förslag till möte, version 6.0...

Ännu ett förslag till tid, vad säger ni om onsdagen den 2/2 klockan 18:00, på #wrnu-forening

Kan alla ??
Om inte, säg till..
 
Eh, nä.

Då har jag hunnit rycka in och har permissionsförbud ända till måndag kväll veckan efter.
 
Jag tycker att eventuella möten bör annonseras på fler platser än bara föreningsforumet. Särskilt om de beslutas med kort varsel. För tillfället så är jag inte inne och läser på forumet dagligen och det kommer säkert att gälla flera framöver, till exempel Fogge som snart rycker in (om han inte redan har det). Mitt Icq-nummer finns i min profil och fungerar bra, annars så kan jag nås på andwi200@student.liu.se
 
Humm, du har nog helt kalrt rätt där...
Kanske borde göra nån form av extra infokedja som man kan medela sig med.
 
Re: Förslag till möte, version 6.0...

Jag är ledsen att jag inte dök upp - jobbet har efter den senaste tidens virusattackar ökat säkerheten, och tillåter ingen IRC-trafik öht längre. Så möten måste isf hållas när jag är hemma.
 
Jag tycker såhär: …

Vi gör som Fogge föreslog.

Vi håller mötet här på forumet, under loppet av ett par veckor. Ingen behöver passa några tider, man hinner tänka efter och formulera sina svar etc. Sen när alla stadgeförslag är stötta och blötta håller vi en omröstning.

Eller?
 
Re: Jag tycker såhär: …

Ja, det låter bra. Förutom att "ett par veckor" lär väl bli "ett par månader" med vår vanliga arbetstakt. :gremgrin:


/Dimfrost
 
Back
Top