Ok. Är du siare då? I så fall. Varför citerade du aldrig ditt PM?
Va? Jag har inte claimat siare?
Ok. Är du siare då? I så fall. Varför citerade du aldrig ditt PM?
jag gör inte en @Brynolf och byter nu då hängs jag nästa runda - tror du mig inte kolla hur det gick för Brynolf i R2Detta kändes farligt... @BiobunkerVII borde man rösta på Impe istället?? Jag blir lite nojig. Vill inte få bort en till bybo.. Eller ska vi vara iskalla?
nä äldsta röst avgörVid lika är det senaste rösten som avgör va? Så om jag byter, innebär det att Impe är ute?
Hemma från gymmet nu, och det vore onekligen frestande att göra en @Brynolf -röstflytt nu, för Octas outning klingar absolut inte klockrent.
Men det finns för mycket från tidigare rundor på @Sysp och @StradhLestat (och nu senast @Big Mama som beskyller andra för att Brynolf rök) för att jag ska kunna göra det.
Citera ditt PM tack!Nu sitter jag med datorn här igen.
Jasså? Detta har inte framkommit tidigare vad jag märkt. Jag är bybo. Varför skulle jag göra så som ulv? Vad klingar falskt? Utveckla gärna![]()
Jag vill inte blir lurad av Octa.Hemma från gymmet nu, och det vore onekligen frestande att göra en @Brynolf -röstflytt nu, för Octas outning klingar absolut inte klockrent.
Men det finns för mycket från tidigare rundor på @Sysp och @StradhLestat (och nu senast @Big Mama som beskyller andra för att Brynolf rök) för att jag ska kunna göra det.
Om jag nattmördas är det här min tolkning just nu.
Om Sysp är röd så är Octa och Impetigo såklart gröna. Båda dessa har varit på Stradh, Octa låg där med sin slutröst i R1, Impetigo i R2. Big Mama har konsekvent hållit sig borta från Stradh-dreven och icke-röstade till och med R2 vilket gjorde att Big Mama dels undvek att döda Stradh och dels undvek att cementera ett drev mot en bybo. Där har vi inte haft något laserfokus, det var en konstighet som Big Mama bara kommit undan med. Stradh har generellt bara gjort och röstat som andra sagt, vilket i sig är rödande. En teori är därför att vi ha relativt nya spelare på MU-rollen eller i ulv-teamet. Ett alterantiv till "Stradh är ulv" är Hägerstrand som haft tunnelseende mot Stradh både R1 och R2 vilket är en bekväm sits mtp Stradhs spelstil.
Om Sysp är grön säger Occam att Impetigo är röd. Vi har då rimligen ingen "riktig" siare och spelar mot ett miniteam av ulvar. I det scenariot ligger vi inte förfärligt dåligt till, troligen två ulvar och Impetigo är rimligen en av dem!
Det finns såklart scenariot där Octa är röd, men det bygger på en hyfsat lång kedja av faktorer som behöver sammanfalla.
Om @Sysp är bybo blir Octa och Impe knallröda i min lista.
Nu sitter jag med datorn här igen.
Jasså? Detta har inte framkommit tidigare vad jag märkt. Jag är bybo. Varför skulle jag göra så som ulv? Vad klingar falskt? Utveckla gärna![]()
Det påverkar inte, Octa röstade först. Så Sysp kommer att åka ut om inte någon annan byter med mig.Byt då