Nekromanti Mekaniserade sheriffer

Ynf!

Men asså, den där vill jag ju ha! Och finns det något jag i vanliga fall är fullständigt ointresserad av är det bilar, men den där skulle jag kunna ha som bakgrund på bildskärmen eller så.

Det är som den där internetmemen "I'm gay for Bridget" - den där bilen är fan så skön att man blir bildtokig!

Erik
 
Re: Mekaniserade sheriffer (länk)

Kan man bli general utan att ha gjort värnplikten? :gremsmile:
 
Tja, om jag tvingades välja mellan att få ta emot ett pistolskott och bli överkörd av en bil skulle jag välja den lilla blybiten varje dag i veckan. Så även om han rent tekniskt sett inte var beväpnad så var hans skadepotential mycket hög. :gremtongue:

/Anders
 
Re: Mekaniserade sheriffer (länk)

Vi har brist på officerare. Och militären är mycket coolare än grisen!

Oi !




Ta och dyk iväg i spenaten å lär folk å slå upp tält du, själv ska jag skapa ordning.... eller nått :gremlaugh:
 
Re: Mekaniserade sheriffer (länk)

Jodå, när Victoria blir drottning blir hon automagiskt general x 2 plus amiral. Det är så att säga genetiskt. :gremwink:
 
Re: Mekaniserade sheriffer (länk)

Spenaten kan du dyka i själv, personaltjuv! Ge hit våra fänrikar och löjtnanter!

:gremwink:
 
Re: Mekaniserade sheriffer (länk) [OT] & [ANT]

Jodå, när Victoria blir drottning blir hon automagiskt general x 2 plus amiral. Det är så att säga genetiskt.

Och så klagar folk över att man blir mäktig för snabbt i D&D.
 
Re: Mekaniserade sheriffer (länk)

Haha !
Där ser man.. :gremlaugh:

/ Johan k, som höppar över statskuppandet idag..
 
Back
Top