Värst vad alla lyckats få tag i coola bilder. Risings går inte heller av för hackor. Det är nästan så att man blir rädd för att ha en annan åsikt än honom! Tänk om han spårar upp mig och dödar mig på något bestialiskt sätt!
För övrigt tycker jag att Krille är lite väl självkritisk i sin presentation.
Hmm... kan det finnas fler sevärda bilder i folks profiler? Det är nästan så man känner sig motiverad att gå igenom alla användares presentationer på jakt efter bilder. Eller så inte...
-JPS- känner mig nästan motiverad att ändra storleken på min bild så att man kan se vad den föreställer. För övrigt irriterade jag mig nyss på att jag inte kunde föra muspekaren tillräckligt långt ner för att trycka på enter på tangentbordet. Dags att logga ut och gå och lägga sig, tydligen.
En klassiker, Yassilus. Snygga bilder you say? (Vem det nu var) Detta är en avatar jag använder från ett annat forum:
Gillar den skarpt själv. Natten är mysig, och.. Äh, jag skulle behöva en lång monolog för att beskriva helt.
Den här skulle jag väl haft om jag inte hade haft bilden på mig själv.. som bild. Får ta en ny nu, den nuvarande är 1 år gammalt, och inte så talande.. Fast en annan idé vore att göra en inkarnation av min vilja, känsloliv och allmänt sökande.. Jag vet hur den skulle se ut, men jag kan bara inte rita.. <img src="/images/icons/smile.gif" border=0 width=15 height=15>
så vill jag bara meddela att jag inte kan lägga upp min bild. Den ligger och myer på http://www.geocities.com/squidofevil/kaka.html, men när jag vill göra något åt saken så får jag bara "felaktig bildtyp"... så jag har ingen bild. Vad ska jag göra för att kunna ha en bild då?
På http://www.mediasmedjan.se/prov/kakmonster.gif så har jag lagt en beskuren bild som jag lättat upp något, lagt oskarp mask på och dragit upp kontrasten samt kluddrat på en ytterkontur.
... Fasiken va hygglo du är! /images/icons/love.gif
Tänk om fler var som dig, då skulle världen vara fylld med snällhet, pookor och konstiga kortspel! ^_^
blev inspirerad av allt detta babblande om porträtt bilder, så jag tänkte få upp en själv, men det funkar inte, måste den vara i något specifikt format och måste man hålla sig innom ramarna för storleken?
Problemet är nog att Brinkster inte tillåter remote access. Alltså, vem som helst kan inte skriva in bildens URL i browsern och få se bilden. Antingen så måste ändra någon iställning så att bilden blir public, eller ha bilden på något annat webhotell. Det är så jag har förstått det hela iaf.
This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.