Nekromanti Husregel till Rida

Isendul

Veteran
Joined
28 Feb 2006
Messages
32
Location
Alingsås
Japp... nu kommer vi dit igen, göra nya formulär.

om vi ska ha formulär till alla färdigheter så skulle man behöva en bok (med formulär i) per Rp och det skulle bli väldigt krångligt:
"
Spelare: jag vill hoppa över floden
SL: Slå upp färdigheten hoppa, med flodhoppningsspecialiseringen på sida 1905.
"

Nä nu får det vara nog, om vi inte ska göra fyratusen formulär och krångla till allting. Men det ska vi inte. Jag tycker att vi lägger ner diskussionen om detta.

Specialisera på strid och vildhäst, det blir bara bra så.
 

Isendul

Veteran
Joined
28 Feb 2006
Messages
32
Location
Alingsås
ännu mer OT

Jo, men nu är det så att my little ponnysar är bättre publicerade än currygothisar (och dessutom så lyssnar my little ponnysar inte på goth-musik och dom klär sig inte heller som ravare).
 

The_Gorger

Hero
Joined
28 Aug 2002
Messages
920
Location
Strömstad, Västra götalands län
Gobelängvävare

Till min vår sommarkampanj (som skall handla om stråtrövare), lyckades jag idag övertyga vår ultrakonservativa sl att jag skulle spela en Kraggisk gobelängvävare. Jag slängde ihop en karaktär, med en sådär lagom ostig historia. Haha, jag hann först! Om du inte också gjort en gobelängvävare? Jag kände att jag inte vävde in (pun intended) gobelängvävande tillräckligt starkt i karaktären bara.

/The_Gorger, gobelängvävaren!
 
Top