Huset Argus stöder helt Fältmarskalk Ilmortis resonemang. Det är dags att påminna oss själv om att vi inte stammar från räddhågade män och kvinnor. De kejserliga legionerna är hammaren - men vi är spjutspetsen! Skall vi lämna all ära till dem?
Vi vet att många hus är tveksamma till den Genetiska Inkvisitionen, men Legion XIII svarar ju till den kejserliga militärförvaltningen.
Huset Argus investerar definitivt i rekryteringsvideo, och ArgusFlaxx och Eddy gör en storstilad rekryteringsturne i omloppsbana för att rekrytera till Argushökarna och Huset Argus Lätta Rymdbrigad med hits som "Zero G, Zero Fear", "Som en Hök i Helvetet" och "Spring, Nekro, Spring". Det är mycket rökmaskin, specialeffekter och pyrogitarrriff i luften med jetpackkgitarrister. Huset Rekryterar (5)