Spider Jerusalem_UBBT
Swashbuckler
Arfert said:Kan funka för vissa syften, som en anteckningsvbok/MP3-spelare/kolla youtube. Men lite klen. Fast schysst pris.
Jo om priset blir det dom säger så är det verkligen intressant.
Arfert said:Kan funka för vissa syften, som en anteckningsvbok/MP3-spelare/kolla youtube. Men lite klen. Fast schysst pris.
Jarl said:Det är väl bara att koda den med x264 i en mp4-container så är den väl rätt optimal för båda spelarna?
krank said:- Begränsat app-utbud jämfört med App Store. Saknar ordentlig outliner med cloudsynk/OPML-stöd, vettig synka-med-dropbox-anteckningsapp, och en hel hoper spel (Canabalt, Ascendancy, SimCity, Flashback, GalaxyOnFire, Broken Sword Director's Cut)
krank said:Och tills vidare har jag börjat lattja med antecknings-appen mNote, som har stöd för Simplenote. Jag gillar egentligen inte simplenote - inga hierarkiska mappstrukturer - men hittills överlever jag helt klart.
Saknar fortfarande en OPML-outliner dock.
Maniac said:Jag använder EverNote för mina anteckningsbehov, är också inne på att köpa en platta, helst android, fastnade för archos 70, velar lite fortfarande.
Maniac said:Pröva gärna Google docs =)
krank said:Har testat Evernote... Jag vet inte, det kändes som att jag inte tillhörde målgruppen. Målgruppen vill ha ett enkelt sätt att spara bilder och grejer, såväl som anteckningar. Jag vill ha ett hårt strukturerat, hierarkiskt system av anteckningar, för att kunna skriva och strukturera rollspel.