Nekromanti Är det inte dags för Skåne-öl?

Vavva

Swordsman
Joined
26 Jan 2001
Messages
529
Location
Malmö
Ja, är det inte dags för en ny forumöl i Malmö-Lundområdet? Förra var så förbenat trevlig att vi faktiskt behöver en om-fest på den.

Så, vad säger ni? Öl i Malmö i början på augusti? Eller ska vi vänta tills Bearnie är tillbaka från sitt afrikanska äventyr?

//Alva
 
Lätt att jag är med !!!
Säg bara var & när, dock bara inte den 1-3 augusti. ör då är det ju SydCon..
 
Eller ska vi vänta tills Bearnie är tillbaka från sitt afrikanska äventyr?

JAAAAAAAAAA!!!

*puss*
 
Vavva said:
Eller ska vi vänta tills Bearnie är tillbaka från sitt afrikanska äventyr?
Möh? I Stockholm hade vi druckit öl två gånger.
 
Vi är ju litta mjäkigare här nere i söder. Det milda klimatet har brutit ner vår manbarhet tills det enda som återstår är möjligheten att en gång per kvartal bli askalas genom att dela på endaste stor stark.

Tag varning, kära nollåttor! Sky klimatförändringar som pesten!
 
Ett datumförslag !?!?

Tjo !
Få jag komma med ett förslag.. Vad sägs om att ta en forumöl den 4 augusti ?? Alltså måndagen efter SydCon ? kan det vara något ?

/ Johan K, som lider av konventskoma.
 
Re: Ett datumförslag !?!?

Tänkte det åxå, dock kan det var en risk att man är post-konvent-traumatiserad.. Men det spelar mindre roll.
Du/ni som är Malmö-bor.. Var ska vi vara isåfall ?? Mina kunskaper om vattenhål i Malmö är ytterst begränsade.
 
Ett platsförslag !?!?

Let's go with nåt enkelt möllanställe, föreslår jag. Zarathustra om man vill ha trängsel, Golden om man vill ha hög ljudnivå, Retro om man vill ha förfinad miljö.

What says?
 
Re: Ett platsförslag !?!?

Well, Möllan låter bra... För dit hittar jag iaf... =)
Tar bussen dit.när jag vet när vi ska träffs...

/ Johan K, som är konvenstkomig till förbannelse.
 
Back
Top