Varulv Vargbruari 4 Knäckande gryning: Runda 1

Dyker det inte upp ett tredje väktarclaim så ska vi förstås inte rösta på SIdd.

Bra att Impetigo är i spel.

Just nu velar jag mellan Octagonal och Fjodor för utröstning.

Hänger på Impetigos Octa-röst och ser om vi kan få lite traction.

Röst: @Octagonal
Jag ligger kvar på sidd ett tag till. KOmmer det ett claim till så vette fan....
 
Btw: nu har vi fått två väktare outade som Octa och Brynolf önskat. Jag skulle nog säga att det har gått till på ett mer intressant och givande sätt än om via hade massoutat vid 13 idag.
 
Btw: nu har vi fått två väktare outade som Octa och Brynolf önskat. Jag skulle nog säga att det har gått till på ett mer intressant och givande sätt än om via hade massoutat vid 13 idag.
För all del 🤣
 
Dyker det inte upp ett tredje väktarclaim så ska vi förstås inte rösta på SIdd.

Bra att Impetigo är i spel.

Just nu velar jag mellan Octagonal och Fjodor för utröstning.

Hänger på Impetigos Octa-röst och ser om vi kan få lite traction.

Röst: @Octagonal
Uno reverse,

Röst: @Vimes

Är Impes poster nu på slutet något att ha? Korta hugg, inga motiveringar eller gräv, bara påståenden i princip.
 
Jag frågade dig vad du hade för argument för en röst på mig, men tror aldrig du svarade, va?
 
Byn!

Som ulv (jag vet vad jag pratar om) vill man verkligen veta vem som är siare, väktare etc. Ulvlaget lägger pussel från startsignalen.

I det här spelet verkar ulvarna verkligen spela på att få fram den infon så snabbt dom möjligt. Det kan inte vara enbart bybor som spekulerar i detta.

Men vad vinner byn på outning? Jo, kunskap om folk förstås. Frågan är väl om det är värt det. Och när.
 
Jag somnade också, igen. Jävla virus.

Fjodor avgör med sin röst men det kan naturligtvis vi andra också göra genom att flytta.

Varför ligger ni kvar på Sidd? Det är ju bara två som claimat väktare så vi får väl tro att det är de?
 
Ser att @BiG Mamar är inne och tummar. Om du är väktare så måste du outa nu. Om du är siare så gör inte det.
 
Okej, så. Sidd, Sysp och Basse alltså. Spontant har ju Sidd det svagaste claimet p.g.a. lallande med reglerna.
 
Nä, nu blir det för stressigt här, försöker spela ”klart” ikväll för jag ser att jag kommer ha nära på noll tid ikväll (date night) så då gör vi så här.

Jag är väktare. Jag kommer att väkta utan byns inblandning den här rundan, kan vara på Sidd eller på annan person.

Väldigt lite att gå på när det gäller röst men jag tycker Basse var väl snabb på att hoppa på Sidd-väktare-goof-gate och läser ungefär som i förra partiet.

Röst: @Basenanji

Kan inte lova att jag hinner in innan deadline men jag ska göra ett försök att kolla av tråden.
Va fasiken @Sysp
Jag hade alltså en strategi om att locka fram en ulv.
Har vi nån mer sugen så kom igen ulvuslingar😇
Ni vill väl inte att jag å Sysp ska få glida runt som gröna här va?

@Sysp vi kan förstås inte Väkta varandra och inte skriva ut vem av oss som enskilt väktar den andra.
Har vi nått vettigt förslag på hur vi gör bäst?
 
Jag frågade dig vad du hade för argument för en röst på mig, men tror aldrig du svarade, va?

Nu vet jag inte om Februaris alla spel satt sina spår men du brukar vara mer chill som bybo @Vimes. Även när jag brukar gå efter dig brukar du ta det med en klackspark och skriva att du är blåst men du spelar precis som en grön Octa brukar göra. Denna gång läser du mig mer illvilligt än vanligtvis.

Du har inte heller ens velat ge något form av sammarbete en chans. Du tycker inte nödvändigtvis att det jag Brynolf och Sysp drivit är dåligt men trycker ner initiativen med att "det är ingen idé för vi är så många och det kommer aldrig att gå" argument. Där menar jag att du medvetet har skapat den verkligheten. Så jag köper inte det där agnostiker snacket. Om du hade kört med oss andra aktiva och inte ställt dig andra hörnet och campat med BM är jag säker på att det hade gått. Men du ville inte det. Ju mer jag skriver ju mer bekväm är jag faktiskt med min nuvarande röst.
 
Asså med tanke på sidds outning så vore det ju konstigt om ingen ulv skulle ta chansen och claima efter det. Om sidd nu är bybo alltså.

Sysp har jag nog inga tveksamheter kring.
 
Back
Top