Nekromanti Fasthäftade trådar

Gurgeh

The Player of Games
Staff member
Joined
23 Feb 2001
Messages
10,390
Location
The Culture
Varje gång någon skriver ett inlägg på någon av de fasthäftade trådarna så påstår min kontrollpanel att det dykt upp en ny tråd på forumet. Dessutom tror jag (men är inte säker på) att det räknas som två nya meddelanden istället för ett.

Så ska det väl inte vara?

/tobias
 
KOnstigt jag har inte märkt det... Kan det inte vara så att du inte ser den nya tråden som kommit under de tre klistrade trådarna?

/Balderk
 
Jag har också så att det ser ut som om det kommit flera nya trådar. Det är rätt jobbigt när man hoppas på att det skulle kommit en ny tråd... Dessutom känns det konstigt när det ligger två stooora trådar överst... :gremsmile:
 
Nej, egentligen inte, men det är en bieffekt av hur fasthäftade trådar fungerar i denna version. I den nya versionen fungerar de på ett annat sätt som och dessutom fungerar favoritforumen annorlunda. Problemet kommer dock alltså försvinna helt när vi nån gång uppgraderar. När det blir vet jag dock inte, på grund av alla våra modifikationer är det väldigt jobbigt att uppgradera.
 
Back
Top