KÖPES Bästa ställena köpa "gammalt"

Bäst är att hitta grupper på Facebook eller liknande, där du kan prata direkt med säljare. Tradera, Ebay, etc., brukar trissa upp priserna till tramsnivåer emellanåt.

Annars är grundtipset att ha is i magen och sätta pristak för dig själv. Nej, du måste inte ha saken nu. Du kan vänta tills det kommer till rimligare pris.
 
Noble Knight är som Wilper skriver bra om du letar efter specifika saker. Nu tidigare i december hade de en Europa-fraktrea så det gick på typ 300 kr, annars får du lätt slanta upp mellan 500-1000 kronor. Fördelen med den sajten är att du kan lägga in bevakningar så de säger till när de får in något.

Du kan göra detsamma på Tradera, som är andra stället att bevaka. Annars är det Facebook-grupper som inkluderar Köp och Rollspel i sig.
 
var letar jag bäst. För en gång skull funkade inte colpilot så bra...

specifikt är jag sugen på The One Ring first edition
Hade ett 1ed, med bookcase o tärningar o karta etc till salu här för ngt år sedan utan ett napp, så det är inlämnat på Tripolo i Västervik för några månader sen. Kanske finns kvar.
 
Back
Top