Tjenare, bor i Norrtälje och letar efter en grupp att spela med. E 22 år gammal, så om ni inte vill ha nån så ung förstår jag, men är mer än gärna på om ni söker en till spelare. :)
Tack för tipsen. Nästa gång ska jag förklara mig själv lite mer.
Har varit på Repetikon 2 gånger och dessa 2 gånger är mina ända rollspels erfarenheter (utanför datorn).
TullCon låter awesome! " dagar med massa spel. Jag e så på!
Vilken söder ort e det du brukar spela? Jag jobbar nämligen...
God dag, mitt namn e Rasmus. Jag e en nybörjare inom rollspel. Jag har varit med 2 gånger på scenario och haft så jäkla roligt där att jag bara suktar efter mer.
E det nån grubb där ute som skulle vara villig att ta emot mig. Jag vill köra allt och jag måste lära mig.
/
Rasmus
mail...
Jag jobbar för det mesta i Stockholm så det passar mig utmärkt. Jag skulle verkligen uppskatta om du kunde göra det :gremlaugh:
När det kommer vilken version av DnD som e bäst går det ju alltid att diskutera... meeeeeeeen:
Jag tror att för att uppleva 4:e som bäst måste man göra lite...
Goda, mitt namn e Rasmus. Jag e 21 år gammal, bor i Stockholm (Norrtälje) och vill börja spela D&D.
Jag och min kompis Alex som e typ en veteran vill hitta en grupp att börja spela med.
E det nån e modig nog att ta med oss på sina äventyr? Min vän tror att han vill köra en Druid och jag...
This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.